| anonim_4396 a întrebat:

Pe Steam, am bagat de curand 75 de lei prin PayPoint. Care ar trebui sa fie 15 euro. Dar cand am intrat pe Steam,cand am venit acasa, am primit doar 13, 35 euro. Imi poate spune cineva ce s-a intamplat,mai exact? Va rog? Sunt disperat sa aflu,pentru ca practic, am pierdut niste bani, care nu cresc in copaci.

Răspuns Câştigător
| popioana a răspuns:

Din cate am inteles, trebuie sa faci ca la cartela de mobil, ca nici acolo 10 euro nu costa cat ar trebui sa coste 10 euro, ci mai mult (gen, daca 10 euro is 45 de lei, ei iti cer 50 si tot asa). Trebuie sa le spui cati euro vrei, si ei iti zic de cati lei e nevoie.

3 răspunsuri:
| TrolFrezze a răspuns:

Pai. nu corespunde numarul de euro cu numarul leilor avand in vedere ca 1 euro este 4.32 lei.

| Lighter a răspuns:

Pai,nu. Ca 1 euro este 4.5 lei, aproximativ. Deci ar trebui chiar sa fie 16 euro.

| Lighter a răspuns:

Adica e vorba de un fel de comision, sau asa ceva, deci. O sa sun la Relatii cu Clientii sa ma lamuresc mai bine. Dar inca va mai astept raspunsurile, poate aveti o explicatie mai buna.