| Beax a întrebat:

Salut, pe un laptop care are memorie 4 Gb si procesor peste 3 Ghz se poate juca aproape orice joc shooter aparut? cu grafica mare?

Răspuns Câştigător
| Amadeus1202 a răspuns:

Procesor este doar o piesa, sunt mai multi factori care pot influenta performanta intr-un joc. Laptopul meu ruleaza de exemplu Borderlands 2 cu totul dat la maxim cu peste 30 FPS. De obicei laptopurile noi au procesoare Intel si recomand pentru gaming ori un Intel i5 ori i7, eu personal am i5 de 2.5 GHz, placa video este cu adevarat importanta, in functie de ea iti merge un joc bine sau rau. Iti sugerez sa te informezi de pe internet despre mai multe detalii tehnice de acest gen. In legatura cu intrebarea ta e posibil sa iti mearga ultimele jocuri aparute, dar nu la setari maxime.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca NU. Daca vrei sa te joci, iei frumos si iti faci un desktop. Uite, o idee - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/720728/