| mateos12 a întrebat:

Salut pe Youtube fac videoclipuri karaoke(lyrics) la melodii si amintrat pe scial blade si imi spune ca pot castiga 80$si nu stiu cum sa ii iau am incercat sa bifez la videoclipuri generare de bani dar imi zice ca generarea de bani nu este disponibila in tara mea si cunosc un vlogger de aici unde sunt eu in Cipru mai exact care face bani din Youtube are 800k de abonati.Va rog ajutati-ma ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| geronimo11 a răspuns:

Sa faci parteneriat cu o retea cum ar fi : RPM Network, Maker Studios, Fullscreen sau altele. Dar vezi ca fiecare retea are niste cerinte ca sa poti aplica pentru un parteneriat cu ei. Spre exemplu unele iti cer sa ai cel putin 1000 de vizualizari pe luna. Succes!

| mateos12 explică (pentru geronimo11):

Ce retea imi recomandati?

3 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Sa nu ai incredere in mizeria aia, ca iti da pe plata din america, si asta de dinainte de scandalul cu wsj, de la care a scazut masiv venitul din reclame

| Hexus96 a răspuns:

Ca sa poti scoate banii trebuie sa ai un cont google, care sa genereze bani comutat la cel de pe Youtube si un cont de paypall