| BacaCostin a întrebat:

Salut pentru cei care se joaca metin2 la sura care este mai bune magiile? si ce trebuie bonusuri trebuie sa am pe accesorii si punctele alea unde la pun la pv pm int etc? ajutor plz.
cel care ma ajuta funda big grin

Răspuns Câştigător
| 勒兹万 a răspuns:

Daca vrei sa te acsezi pe crescut iti recomand sura arme magice,deoarece are tais vrajit+armura vrajita+teama, caracterul asta e un full tanker la crescut, daca vrei sa fii de neoprit in pvp(jucator vs jucator)iti recomand sura magie neagra. Punctele se pun asa:la fiecare lvl pui 2 puncte pe INT(PM)(inteligenta) si cate 1 punct pe PV, dupa ce ajungi la 90 de punte cu INT incepi sa pui cate 2 punte la PV si cate 1 punct la Dex, dupa ce termini cu PV pui cate 2 la Dex si restul la Str.Bonusuri cel mai important pv si int(inteligenta) in rest bonusurile secundare cele mai bune:tare impotriva semi-oamenilor,sansa lovitura critica,sansa lovitura patrunzatoare,viteza farmecului, rezistenta la magie si aparare sabie, 2 maini,pumnal, evantai, etc