| mihaibuzatu22 a întrebat:

Pentru cei ce joaca minecraft: am facut un server, am si descarcat unele deja facute dar nu merge sa intre prietenii pe ele... Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Pai,in primul rand, trebuie sa aveti toti aceeasi versiune de minecraft. Daca tu ai versiunea 1.7.3 sa zicem, si ei au versiunea 1.7.2,nu pot sa intre ei. Uite aici un tutorial cum sa instalezi un server de minecraft cu hamachi(nu e greu):
https://www.youtube.com/watch?v=4Ja5Sy3DD1g

| Angel991 a răspuns:

Foloseste Hamachi sau Dai Open to lan si da-le IP-ul *Open to lan doar daca ai un IP la care se pot conecta: PS trebuie sa le dai si IP-ul si Portul! Portul apare in chat. Si trebuie sa fiti toti pe aceeasi versiune de minecraft!