| DreamHouseit a întrebat:

Salut pot face overclocking la o placa video. Nvidia GeForce 7100GS de 256 MB
Am 512 ram
Procesor pentium 4 cpu(3.0) (2cpu)
Daca pot face pana la cat?
funda + vot la cine ma ajuta

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Iti iei evga precision si cresti fiecare frecventa cu cate 50 mhz, dupa aia testezi cu furmark daca apar artfecate, daca nu apar mai cresti cu 50 si tot asa. Daca apar artefacte scade frecventa la loc si creste cu mai putin, de exemplu 10 mhz pana gasesti cele mai mari frecvente la care nu priemsti artefacte

| TheCostumeCat a răspuns:

Eu zic sa nu faci! O sa arzi PC-ul!

| TheFallen666 a răspuns:

NU face nu are rost ti-l bulesti si dupa aia stai si te uiti pe pereti