| manu_7089 a întrebat:

Salut prieteni. Acesta este un ghid metin2 pentru cei care nu se pricep prea bine dar vor sa fie buni. Sa incepem cu SET-ul.

Pentru a rezista oricarui caracter ar trebui sa iti faci un set numit UNIVERSAL. Setul UNIVERSAL :
Papuci: 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 maini, 15 sageti, daca se poate si critica.
Colier : la fel ca si papucii.
Bretara : 15 magie 15 patrundere, 2.5k Pv minim. si 15 semi-om.
Cercei : 15 sabie, 15 pumnal, 15 sagetii 15 2 maini.
Coif : Rez magie 15, semi-om 15 ( pe coif atat este preferabil.)

Set PENTRU FIECARE RASA:
War : Pui sabie si 2 maini si pv pe fiecare acc, inclusiv critica si hh pe itmele care merg.
Ninjatongueumnale, sageti si pv inclusiv critica si hh pe itmele care merg.
Sura:Sabie, pv inclusiv critica, hh si rezistenta magie pe itmele care merg.
Saman: clopot, evantai si pv, inclusiv critica si hh pe itm care merg.

Cam atat. Va invit pe Metin2PPT aventura incepe luptand. Un server PvP deschis 24/24 cu 6/7 gasesti tot in mag, iti da lvl 200 la inceput faci 250 la un NPC. Va astept pe server. PS: Daca aveti nelamuriri pe sv dati pm la elMajor eu sunthappy bafta

1 răspuns:
| C0olmonkey a răspuns:

Un tutorial care nu stiu cum ar putea sa ajute un incepator :)).

Uite aici un ghid PVP:
http://www.board.metin2run.ro/post1410.html

Uite aici un ghid PVM:
http://dinamik.ro/......surile-67/