| AlexMM a întrebat:

Salut, recent mi-am dus calculatorul la reparat. Acum 2 zile l-am primit inapoi la fel cum era, nimic sters doar ca mergea mai bine, dar acum cand vreau sa intru pe un joc de pe gameranger spune ca "Firewall problem, you appear to have a firewall or router that is blocking you from playing games" + joc si sa-mp si cand intru sa vad serverele imi apar toate off dar opera/google chrome imi merge...
Ce pot sa fac sa ma joc din nou?

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

E din cauza firewallului care iti blocheaza jocurile, il poti dezactiva din:
Control panel -> System and security -> Windows firewall -> Allow a program though windows firewall -> Ai o lista acolo si bifezi jocurile care vrei sa mearga.
Asta e la windows 7.La xp tot pe acolo trebuie sa fie ceva de genul.

1 răspuns:
| AlexMM explică:

Haideti ma, dau funda.