| IvanAlexx1998 a întrebat:

Recent mi.am luat un PC. Avea ca sistem de operare Linux si cand voiam sa intru in minecraft nu mergea. Am bagat win7 si cand deschid minecraft se vede asa:[IMG]http://i66.tinypic.com/w1ry4z.png[/IMG]
Am incercat sa schimb texturepacku dar tot nu a mers. Am descarcat nu stiu cate feluri de minecraft-uri si tot nu merg. Doar un fel de minecraft a mers cu versiunea 1.5 (adica foarte vechi). Cum pot sa fac sa se vada normal?

2 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

1. Minecraft nu e pentru Linux ( din cate stiu ).

2. Ti-ai dat update la driverul video?

| IvanAlexx1998 explică (pentru Dugalle):

Ba este si pentru linux, ba chiar m.am si jucat, dar se deschide greu launcherul.
Si da, am toate driverele updatate.