| AlexandruPorfir a întrebat:

Salut! Se poate face cont de Xbox Game Pass pe Turcia?
Sau merge doar pe Marea Britanie?

1 răspuns:
| maxtersup a răspuns:

Salut! În prezent, Xbox Game Pass este disponibil în mai multe regiuni din lume, inclusiv în Turcia și Marea Britanie. Poți crea un cont de Xbox Game Pass în Turcia sau în oricare altă regiune acceptată.

Pentru a crea un cont de Xbox Game Pass în Turcia, urmează acești pași:

Accesează site-ul oficial Xbox și navighează la pagina de înregistrare sau de creare a unui cont nou.
În procesul de înregistrare, selectează țara/regiunea Turcia ca locație. Poți selecta opțiunea "Turcia" din meniul derulant pentru a alege regiunea corespunzătoare.
Completează detaliile cerute pentru a-ți crea contul Xbox Game Pass.
După ce ai creat contul, poți accesa serviciul Xbox Game Pass și să te bucuri de avantajele și jocurile disponibile în regiunea selectată, în acest caz, în Turcia.

Este important de menționat că disponibilitatea și conținutul serviciului Xbox Game Pass pot varia în funcție de regiune și că anumite jocuri sau caracteristici pot fi specifice unei anumite regiuni.

Pentru informații actualizate și detaliate despre disponibilitatea Xbox Game Pass în Turcia și despre orice restricții sau cerințe speciale, recomand să consulți site-ul oficial Xbox sau să contactezi asistența lor tehnică.

Sper că aceste informații te ajută! Dacă mai ai întrebări, nu ezita să le adresezi.