| ArchWord a întrebat:

Salut, stiti daca exista vreun joc pentru pc in care tu esti o specie de dinozaur si chestii din astea sa faci oua, sa te duci sa cauti mancare, sa te lupti cu alte animale. ceva gen jurassic parca dar tu sa fii dinosaurul tu sa-l controlezi. Stiti vreun joc de genu asta?

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Este un joc cu evoluti si s-ar putea sa-ti placa, se numeste Spore

8 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Spore. Nu e chiar cu dinozauri, dar poti sa iti creezi tu animalul...si poti sa il faci sa arate ca un dinozaur. In acest joc incepi de la stadiul de simpla celula (care sta in ocean) si treptat evoluezi pana ce faci primii pasi pe pamant. Si aici te lupti cu alte specii pentru supravietuire si la un moment dat poti sa ajungi chiar si in spatiu sa colonizezi alte planete. Partea frumoasa e ca poti sa faci ca "animalul" tau sa arate cum vrei tu si poti alege daca sa fie carnivor, erbivor sau omnivor.

Răspuns utilizator avertizat
| iulianr a răspuns (pentru TooKylll):

Cred ca ai descarcat Spore Creature Creator. In ala nu poti decat sa-ti fac creaturi. Jocul de care am spus mai sus se numeste doar Spore.

Răspuns utilizator avertizat
| ArchWord explică (pentru iulianr):

Nu stii daca pot sa il iau piratat jocul original?

| ArchWord explică (pentru ArchWord):

Am gasit nu mai este nevoie.

| RocKzZ a răspuns:

Da. Se numeste SPORE. Funda? ^_^

| ArchWord explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. O sa incerc spore.