| Bugnariu_Sergiu_Vasile_1995 a întrebat:

Salut,sunt un jucator de Counter-Strike:Global Offensive si vreau sa vand un skin pentru a-mi cumpara un joc, si anume overwatch happy Cei care sunt in tema cu gaming-ul stiu despre ce vorbesc.Eu am un Falchion Knife Case Hardened(field-tested) care e 56.70 dolari, adica 245 de lei. Overwatch are pretul de 180 de lei,deci e bine.Dar nu stiu cum sa fac sa il vand, nu vreau sa fac vreo greseala sad Overwatch e pe blizzard...iar cs go pe steam...cum sa fac sa pun banii pe blizzard? happy

2 răspunsuri:
| BogdanDavidZ a răspuns:

Pai faci asa, dai cash out la skin, adica vinzi skin-ul si scoti banii pe paypal si dupa il cumperi de acolo cu paypal-ul.

| VostoKK a răspuns:

Daca il vei vinde pe Steam Market, banii raman acolo si nu poti sa-i scoti. Trebuie sa-l vinzi, fie pe bani real si face-to-face (include si site-uri gen OLX), dar si prin site-uri cum ar fi opskins, in care iti urci itemul pe site, ii pui un pret, si cineva ti-l cumpara si iti transfera bancar banii direct pe cardul tau de credit.