| Roman_Klaudiu_1995 a întrebat:

Salut tpu.Acm 1 an mi-am cumparat un pc cu specificatile:
procesor i3-4160,placa video gt 730, 6 gb ram si tot am instalat samp si nu mi-a mers.Deci intru ma joc 2-3 min dupa se blocheaza cu imaginea si se aude ultimul sound dar multiplicat, nu pot sa dau ctrl + alt+delete nu pot face nimic.Am facut toate update nu am moduri nimic.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa ghicesc..Sistem Myria?
De ce DRACU CUMPARATI toate bombele astea gata asamblate la SUPRAPRET cand poti cumpara de la pcgarage pe componente + asamblare 60 lei si iesiti mai ieftin cu ~30%?

In alte jocuri cum se comporta?
Ce windows ai?

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna. Nu ma pricep foarte bine la calculatoare dar eu zici ca procesorul si placa video sunt problema aici. Sunt prea slabe pentru gaming. Am avut si eu un laptop cu procesor slab si placa video slaba si imi sacada imaginea la orice joc, nu puteam sa ma joc nimic. Incearca pe viitor sa iti iei un pc cu procesor mai mare (macar i5) si cu o placa video mai buna. Cum am spus, nu ma pricep foarte bine si nu ti-as putea recomanda acum un pc sau laptop cat de cat bun pentru gaming si care sa fie si la un pret bun, dar poti intreba pe cineva care se pricepe. Poti intreba asta chiar la magazinele de calculatoare. Acei oameni vor stii ce sa iti gaseasca daca le spui ce specificatii si ce asteptari ai de la un pc bun. Sper ca te-am ajutat.