| RazvanMessi10 a întrebat:

SALUT TPU, am 16 ani si sunt un pusti care imi place muntele, peisajele frumoase invat cat de cat la scoala medii de 8 si de 9 si sunt foarte pasionat de Desenat si de jocuri video adica de facut pe foaie cu creionu monstri, peisaje, fortarete poduri tot ce se poate face dintr-un joc, la varsta mea se mira toti dc imi place asa demult sa desenez si sa imi placa foarte mult jocurile si stau si noptii insir pana la 7 dimineata sa creez eu pe un dosar povestea jocului, mecaninca, si toate cele imi place ce fac din suflet pun suflet si foarte multa inima, ce facultate se poate face doar pentru asta pentru un fel de designer pentru jocuri ceva cu video exista asa ceva sau cum pot sa lucrez in domeniul acesta ( mi-ar place sa lucrez la o firma de jocuri cu alti colegi si etc ) cine imi zice sau ce stie despre facultati sau astea un sfat ceva

Răspuns Câştigător
| MariaChrii a răspuns:

Sorry dar nu am gasit nimic la facultate poti sa te duci la UNATC (Universitatea nationala de arta teatrala si cinematografica"IL Caragiale" Bucuresti)

Siteul UNATC daca vrei sa te uiti
http://www.unatc.ro

Aici eu cv interesant pentru tine

http://www.visualart.ro/......ri-Flash-)