| NeneAnonim a întrebat:

Am auzit ca a aparut Battlefield Hardline.
Vreau sa ma ajutati cu ceva. Eu am un laptop si nu imi merge jocul, de fapt imi merge bine. Vreau sa imi recomandati un PC sau niste piese pentru acest joc,
Buget: cu cat imi pot vinde laptopul asta: http://www.cel.ro/......-silver-l/

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Procesor i5 4460
Placa de baza sa zicem un Gigabyte GA B85 HD3
Placa video Nvidia gtx 960
Sursa SuperFlower King PRO SF-600P14PE 600W
Ram 8GB, nu conteaza de care
HDD 500 GB sau 1 TB, cum vrei tu, din nou nu conteaza de care
Carcasa, sa-ti placa tie cum arata, din nou nu conteaza de care.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Maxim 20 de milioane.
Iti recomand un i5, gtx 960 + 8gb ram. Si nu vei avea probleme, dar cam ajunge pe la vreo 30 de milioane. Poti lua o placa video mai slaba, r9 270. Si te vei incadra. O placa de baza la vreo 2-3 milioane, cu socket 1150 pentru i5. un HDD de 500 GBthinking o carcasa, care-ti place tie, ieftina sa fie si sa arate bine. Si cam atat. Daca vrei si monitor, deja se incurca treaba, te va costa si ala vreo 6-7 milioane. A si sa nu uitam o sursa certificata gold de minim 500 W.

| NeneAnonim explică (pentru Ineys):

Imi poti spune toate piesele complete in parte? adica ceva gen:
-placa video
-procesor
-socket
-...

| Ineys a răspuns (pentru NeneAnonim):

Procesor i5 4460
Placa de baza sa zicem un Gigabyte GA B85 HD3
Placa video Nvidia gtx 960
Sursa SuperFlower King PRO SF-600P14PE 600W
Ram 8GB, nu conteaza de care
HDD 500 GB sau 1 TB, cum vrei tu, din nou nu conteaza de care
Carcasa, sa-ti placa tie cum arata, din nou nu conteaza de care.