| DQFQFQ a întrebat:

am auzit ca FIFA 19 nu va aparea e adevarat? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Chez0nz a răspuns:

Nu se stie sigur, si daca nu va mai aparea asta nu inseamna ca gata cu seria FIFA. Cei de la EA ar vrea ca de la anul sa bagi doar update-uri. Adica cum sa iti explic mai bine. Se poate sa nu mai fie fifa 19 dar va fi fifa 18 v2 (adica gen o versiune mai buna) sa se bage mereu update-uri de echipamente, echipe, grafica etc, ca la alte jocuri online, spre exemplu CsGO, la anul nu apare CsGO2, dar cei de la Valve fac update-uri la joc.
Deci se poate sa fie fifa 18 dar cu ubdate-uri de fifa 19.
Uite ce au declarat cei de la EA:
CEO-ul EA, Andrew Wilson, a dezvaluit ca lansarea anuala a jocului ar putea sa devina istorie inca de anul viitor. EA nu va renunta la titlul FIFA, insa isi propune sa ofere continut pe baza de inregistrare a userilor si sa introduca update-uri online. Astfel, gamerii isi vor putea descarca noile echipamente ale echipelor si transferurile din pauzele de iarna si vara prin intermediul consolei sau al calculatorului personal.

"E o lume in care devine din ce in ce mai usor sa muti totul dintr-o parte in alta si in care am putea sa nu mai facem lansari in fiecare an", a spus Wilson intr-un interviu pentru Bloomberg. "Ne putem gandi la jocuri ca la un serviciu live de care oamenii sa poata beneficia 365 de zile pe an", a completat CEO-ul EA.