| Marius1902 a întrebat:

Am inceput sa joc LeagueOfLegends de aproximativ 2 luni.Cu o saptamana in urma am cumparat-o pe Katarina...dar nu inteleg un lucru la ea...Cum folosesc Magia Ultimata (R). dupa ce fac lvl 6 o plusez dar nu pot sa o dau..imi apare ca si cum nu este gata doar ca fara timp de reactivare..Imi puteti spune cum sa o folosesc? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai trebuie sa fii aproape de un jucator advers. Cred ca ti-o arata mai transparent cumva. Asta inseamna ca nu esti destul de aproape si nu te lasa sa o dai, pentru ca pe minioni nu o poti da. Iti spun un combo ca sa ii omori rapid, Katarina e un champ foarte bun : Dai Q, E, W si dupa esti aproape de ei din cauza ca E-ul te teleporteaza la ei. Apoi le dai ultimata. Asa ai mari sanse, daca esti feedat, sa dai penta, avand in vedere ca e un campion flexibil si OP (OverPower). Inca un sfat : Cumpara ward-uri. Cumpara-ti Sightstone, te ajuta foarte mult, poti pune ward-uri si niciodata nu se termina. Asta e in caz ca vrei sa scapi de cineva. E-ul lui Katarina merge pe minioni adversi sau ai tai dar si pe ward-uri. Deci daca vrei sa scapi pui ward-ul si dupa dai E pe el. Este ca un fel de flash si te ajuta mult mai ales in late game. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

1 răspuns:
| Sheriarty a răspuns:

Trebuie sa te afli in preajma jucatorilor adversi. Te poti duce cu E-ul in ei si dupa poti da ultimata. Daca esti la o distanta prea mare nu are efect si din aceasta cauza nu se activeaza.