| CruceruAlexandru a întrebat:

Am instalat Grand Theft Auto V si cateodata imi merge foarte sacadat! Am facut update si la placa video si tot imi merge sacadat! A mai fost instalat inca o data de vreo cateva luni si mergea foarte bine!
Ma puteti ajuta cu ceva?
Prefetintele PC-ului meu
-Placa video: NIVIDIA GeForce GTX 750 Ti
-Procesor: Intel Pentium CPU G3250
-RAM: 8GB

Răspuns Câştigător
| TheKingBacca a răspuns:

Intra in NVIDIA Control Panel si vezi daca GTA V-ul iti ruleaza pe placa integrata sau placa video.

| CruceruAlexandru explică (pentru TheKingBacca):

Dupa ce la la nividia control pannel unde dau ca nu gasesc daca ruleaza pe placa integrala!

| TheKingBacca a răspuns (pentru CruceruAlexandru):

Manage 3D Settings -> Program Settings -> Browse -> GTA V

| CruceruAlexandru explică (pentru TheKingBacca):

Si cum aflu daca ruleaza pe placa video?

| TheKingBacca a răspuns (pentru CruceruAlexandru):

Daca scrie High Performance NVIDIA Proccesor ruleaza pe placa video, daca scrie Integrated inseamna ca ruleaza pe placa integrata

https://gyazo.com/fca2d1275d1f50eda903aec380ad2c52

| CruceruAlexandru explică (pentru TheKingBacca):

A. stiu. dar mie nu imi arata asa!

| CruceruAlexandru explică (pentru TheKingBacca):

Nici asa nu am
laughing))

10 răspunsuri:
| Obito05 a răspuns:

Poate ai ceva virusi caere impiedica jocul sa ruleze perfect.si eu am patit asa cu cs go si pana nu l-am refacut (windowsul) nu a mers. laughing

| CruceruAlexandru explică (pentru Obito05):

Nu am virusi. Am luat toate programele si jocurile de pe site-uri bune si sigure.
Oricum am si antivirus si eu stiu de unde sa iau jocurile. nu intru asa pe toate site-urile.

| Obito05 a răspuns (pentru CruceruAlexandru):

Pai nici eu. De cand mi s-a virusat imi cumpar toate nocurile de pe stram am dat vreo 250 euro pe jocuri (fara skinurile de pe cs go de 100 euro)