| Nastase_Andrei_1997 a întrebat:

Am niste fps drop groaznice la anumite jocuri. Aveti idee de la ce poate fi? Cand mi-am cumparat calculatorul nu aveam absolut nicio problema, se misca totul perfect, dar dupa vreo 6 luni a luat-o razna. Componente:
-Procesor AMD fx 9370
-Placa video AMD Radeon 200 Series
-16 GB RAM
-1 TB memorie
Aveti idee de la ce poate fi?

2 răspunsuri:
| David_Vaduva_1998 a răspuns:

1.Reinstaleaza Windows-ul
2. O fi de la pasta termo conductoare
3.vezi placa video poate trebuie upgradata
4.Sursa poate avea scurt
Incearca programul asta Uite linkul de descarcare http://www.softpedia.com/....../11fae/3/1

| AN_Alexandru_1997 a răspuns:

Pot fi o multime de motive de la care vin acele dropframe-uri, dar eu iti recomand sa iti reinstalezi windows-ul sau in caz ca ai windows 10, iti recomand sa iti instalezi 7 sau 8 deoarece este mult mai stabil, mai ales pentru jocuri.

Daca te-am ajutat, as fi foarte recunoscator daca mi-ai da un follow pe Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009128529780