| vaseavasea4141 a întrebat:

am o intrebare ce as putea face, am fps mic in jocuri

dar am un i3 3240 cpu 3.4 ghz ram 8gb ddr3 placa video gt630 2gb ddr3
ce sa fac ca sa am fps mai mare in jocuri sau sa-mi mearga mai bine sa nu am drop frame

2 răspunsuri:
| iBaws a răspuns:

Umblă în setările jocului și dă grafica pe medium sau low. Depinde și ce joc joci.

| vaseavasea4141 explică:

Mi aceste jocuri dupa componente imi merge foarte bine trebuie sa mearga dar am fps mic de exemplu minecraft imi merge 100 fps dar la un prieten cu pc mai slab cu mult imi merge 150. placa video e de la nVIDIA poate trebuie sa fac setari undeva dar nu stiu unde
cind am cumparat pc mc imi mergea cu 300 fps si l-am luat nou nout.