| robymic60 a întrebat:

Salut tpu.Am o intrebare legata de jocul world of tanks.Cum pot cumpara un tank.Imi arata sa cercetez.Cum cercetez.Ce trebuie sa fac ca sa il pot cumpara? Funda raspunsului bun.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Vai mie, cit de pe alta lume puteti fi... pe de alta parte e bine, ca asa fac si eu mai des 6-7 killuri pe meci. Vezi ca exista tutorial, il poti pune si pe limba romana, iar pe site-ul oficial ai un wiki care explica totul foarte bine.
P.S. Nu exista tancuri foarte proaste si tancuri foarte bune, doar ca la tier mic, cu echipaj 50% esti ca o rata in cimp deschis. Fa tutorialul, joaca cu M3 Stuart premium ala pina faci ceva bani, pune echipaj de 75% pe un tanc de tier 2 sau macar 3, du-l peste 100%, alege primul skill, ia un tanc de 4, joaca cu el fara sa specializezi echipajul, dupa care treci la 5 si il specializezi, o sa pierzi ceva XP dar e mai bine decit sa specializezi de doua ori (daca ai meciuri bune, cu 50 de meciuri la tier IV poti sa sari la tier V...).

| CommancheHunter a răspuns (pentru KodrutZ):

Iti bati capul degeaba.

3 răspunsuri:
| AdiFCSB a răspuns:

Salut.Am jucat si eu putin jocu asta si iti spun cate ceva poate te ajuta.Cand intri in joc, jos iti arata tankurile tale.Trebuie sa stergi un tank ca sa faci loc pentru altu sau mai cumperi inca un loc.Eu iti recomand la inceput sa vinzi un tank care nu e asa bun si nu-l folosesti. Apoi intri la Cazarma parca si dai pe un tank si iti da diverse chestii pentru tank-ul respectiv sa cercetezi.Iti trebuie bani si experienta (xp) parca.Succes!

| NicolaeMihai a răspuns:

Trebuie sa-i faci experienta necesara acolo iti va spune cata exp trebuie si bani trebuie sa te joci cu tancurile pe care le ai pana faci exp funda?