| GabiTheFEAR a întrebat:

Am o intrebare pentru un prieten:Cum poti conecta un microfon la laptop daca ai doar o mufa pentru casti? Probabil e gresita categoria dar asta e.

8 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Pai daca ai o singura mufa la casti e logic ca nu ai microfon, mai ales daca culoarea la mufa e verde happy

| GabiTheFEAR explică (pentru HadesSs):

Are microfon cumparat si nu stie cum sa l bage, nu se aude decat cel de la laptop

| HadesSs a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Tu nu intelegi ca daca ai doar o mufa castile nu au microfon?

| GabiTheFEAR explică (pentru HadesSs):

Ce nu inteleg eu e ca nu te explici bine ori nu ai inteles. El si a cumparat un microfon (nu are casti) si laptopul are doar mufa de casti si nu poatea sa bage microfonul. Ori nu am inteles eu ce ai spus ori tu. Lamureste ma, te rog

| HadesSs a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Pai uitate ce ai scris tu la intrebare, ce model de laptop are?

| GabiTheFEAR explică (pentru HadesSs):

Am scris bine, daca nu esti atent e partea a doua. Nu mai stie ce model e, stie doar ca e Acer.

| HadesSs a răspuns (pentru GabiTheFEAR):

Pai ai zis ca are o singura mufa, mufa e aia de pe casti sau de pe microfon, aia de pe laptop se cheama Audio In sau intrare si nu mufa.
Iar la modele mai noi de laptop Acer acea intrare foloseste si pentru microfon, asa ca conecteaza microfonul apoi intra in setari si seteaza default celalalt microfon.Bafta

| PisicaNazdravana247 a răspuns:

Nu ai cum... trist stiu nici mie nu imi merge... rip microfon nu ai alta cale