| NarcissAlecss96 a întrebat:

am o problema cu calculatorul, am instalat windows-ul acum 2 zile si mi-am bagat driverele, problema este ca am gasit 2 cd-uri originale cu drivere si nu stiu care este cel bun. Le-am bagat pe amandoua, dupa care, nu mi se deschide nici un joc (si jocuri de 4gb si de 500mb) dau dublu click pe joc si nimic, nici o eroare, am cautat pe net si-mi spune ca e de la driverul video. Acum nu stiu cum sa dezinstalez driverul video, pentru a baga altu, imi puteti spune care este? Funda : http://uploadimage.ro/viewer.php?file=3564_control_panel l_ct3n.png

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

In imaginea postata de tine niciunul din programele instalate nu e driver video. Ce placa video ai? E recomandat ca sa downloadezi de fiecare data ultima versiune a driverului placii video de pe site-ul producatorului, chiar daca ai CDwinking

| NarcissAlecss96 explică (pentru DuDDy24):

Pe placa de baza scrie ASRock H61M-DGS, dar problema e alta: Am incercat driverul de pe cd-ul original al calculatorului, am incercat alte drivere de pe net, nici un raspuns, mereu imi zice asta:

This computer does not meet the minimum requirements for installing the software
Si ti-am dat funda pentru primul raspuns, dar te rog ajuta-ma si cu asta, daca poti.

| DuDDy24 a răspuns (pentru NarcissAlecss96):

Presupun ca nu ai o placa video dedicata, ci una integrata. Gpu-ul acelei placi video se afla in procesor, ce procesor ai?
Uite aici http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-034659.htm
Iti apare eroarea aia din cauza ca nu ai driverul corespunzator, de exemplu tu ai winodws pe 64 bit iar dirverul e pentru 32 bit, etc. Daca vrei sa te ajut spune-mi ce procesor ai:)