| jagbetinte a întrebat:

Salut TPU,
Am o problema cu cs-ul. Cand eram mic jucam cs de pe un pc vechi cu 512 mb RAM, procesor de 2 si placa video de 256, si mergea foarte bine. Stau si ma intreb de ce merge asa greu acum pe un laptop Hp G62 cu 2 Gb RAM, procesor de 2.16 Ghz si placa video de aproape 1 Gb. Daca intru pe un sv full se misca in reluare, cateodata si pe un sv mai putin populat.
Odata ce laptopul e mult mai nou si mai performant nu ar trebui sa mearga macar la fel de bine ca pe un PC? Sau trebuie ceva setari?

2 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

E de la win 7

| compcris00 a răspuns:

Acum ai google chrome versiunea 1000, atunci aveai acelasi google doar ca versiunea 1, acum ai fel de fel de programe, atunci aveai word-ul si net-ul.Iar notebook-ul tau nu e performant nici pe departe ca sa te joci ceva normal.De atunci la cs s-au facut atitea uptade-uri ca nici nu-ti imaginezi. IATA RASPUNSUL.