| GeorgeCR7 a întrebat:

Am o problema cu metin ul, îmi da o eroare metin create no appropriate device. Am încercat prin toate metodele după net cu : troubleshoot compatibility, antivirus și rezoluție. Ofer funda! Multumesc

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

1.Dăi click dreapta pe Launcherul de la Metin2
2.Dăi pe proprietăţi(properties).
3.Ai de ales:General, Compatibilitate, Securitate si Detali, Alegi Compatibilitate.
4.Ai acolo Modul Compatibilităţi şi mai jos scrie ceva, langa acel ''ceva'' ai o căsuţă şi o bifezi.
5. Dupa asta, o sa poti schimba ce e mai joc de ''ceva''laughing.Ehh, dai click acolo si alegi Windows-ul pe care il ai tu la pc.
6. Bifezi ''deschide acest program prin administrator'' sau ceva in genu iar apoi dai Ok
7. Setează cea mai mică rezoluţie, la "Fog" să fie pe "Near", la "TNL" să fie pe "CPU", şi la "Shadow" să fie pe "None"

Dacă nici asta nu funcţionează reinstalează metinul.

Sper că te-am ajutat fundă?