| Lio a întrebat:

am o problema si astept sa fiu ajutat de cunoscatorii jocului "Lineage 2".
Am facut un clan, acum vreau sa pun crestul, dar ma confrunt cu problema unui semn, stiti cu totii cand un crest trebuie pus, trebuie cautat in foldere imaginea, etc. ceva in genul acesta D:\...
Problema este ca in joc nu se poate folosi acest semn " \ ".
Stiti vreo solutie pentru asta? Va voi rasplati pentru raspunsul corect cu o funda. : )

2 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Copiaza crest-ul in folderul system.
In joc apesti alt+n (fereastra de clan)
Apesi butonul set crest
Introduci numele crestului cu tot cu ectensia.bmp (fara extensie nu merge)

Crestul trebuie sa fie de 16X12 pixeli salvat in ca fisier.bmp in 256 culori.

Spor

| SeargentFrost a răspuns:

Salveaza crestul pe ecran sau unde vrei in format.bmp 256 colors, intra in joc da la set crest si selectezi locatia crestului big grin