| alex123456 a întrebat:

am si eu o intrebare : am inceput de la un timp sa joc cs pe sv de deathrun si m-am decis sa va intreb ce inseamna host de cs? este cumva un sv de cs in care eu trebuie sa adaug pluginuri etc... daca da dati-mi si mie niste situri cu oferte
P.S dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| GinGinHan a răspuns:

Hostul este o persoana, o firma care tine un server deschis. Adica nu tine ownerul serverul deschis pentru ca ocupa memorie... si astfel plateste lunar o firma, persoana care sa ii tina serverul deschis. Sper ca te-am ajutat

| alex123456 explică (pentru GinGinHan):

Mersi mult de ajutor

2 răspunsuri:
| Nєó a răspuns:

Host-ul de cs este o firma care te ajuta sa nu mai ti tu serverul in calculator, iti creste numarul de sloturi si cel al jucatorilor. Bafta!