| Tunetsz a întrebat:

am si eu o intrebare : Ce jocuri mi-ar merge cu: Processor : Pentimum (R) dual core 2.50 ghz, memorie ram 2gb, Placa video 1g speciala pentru jocuri. Raspundeti sincer va rog cel mai bun raspuns primeste funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ai. 2GB RAM e putin in cazul in care folosesti Vista/Seven. Placa ta video poate fi si de 4 GB, daca e slaba la procesor. De mers iti vor merge multe jocuri dar nu cu detalii peste low-med ( depinde cat de optimizat este jocul acum. ). Iti recomand sa mai adaugi 2 GB RAM si da-ne detaliile pentru placa video ( macar numele ) asa te vom putea ajuta mai bine.

| Tunetsz explică (pentru anonim_4396):

Nvidia GeForce GT 8600

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tunetsz):

Cu aceasta placa video iti merg ok ( dupa parerea mea ) jocuri pana in 2008 ( depinde de joc si de detalii/rez. ).

| anonimguy3 a răspuns:

Uite ce jocuri iti merg:
GTA San Andreas, Vice City
Max Payne 1, 2
Legue of Legends
FIFA 06, 07, 08, 09, 10,(11 da cred ca sacadat)
Prince of Persia 1, 2, 3
The Punisher
Toribash 4.31
World of Warcraft
Age of Empires
NFS MW 2005, Carbon, Underground 1, 2, Undercover
Test Drive Unlimited
Left for Dead 1, 2
Counter Strike-Source
Dota 1, 2
Call of Duty 1, 2 (nu modern warfare simple)
Euro Truck Simulator 1, 2
Spin Tires
Sper ca ti-am fost de folos.

| M1Man a răspuns:

Iti merg cele mai multe dintre jocuri, de asta poti fi sigur.Mie cu 1gb ram, 1. 6ghz, placa 256 merg destule jocurilaughing