| GeorgeCip a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de samp. Cand intru in joc am un lag infernal cand misc din mouse si cand merg sau conduc, mi se blocheaza imaginea si dupa imi reapare de ce? Mi-am pus toate shortcuturile de pe desktop intr-un folder, si nu cred ca am vreun virus.

Răspuns Câştigător
| anonimuu a răspuns:

Motivele sunt diverse:
1 conexiune proasta la net,
2 ai instalat prea multe moduri sau pur si simplu un mod cu lag
3 ai setat grafica sau rezolutia prea mari, intra pe la display si seteaza rezolutie cea mai mica,
4 ai virusi. Scaneaza pc-ul cu bitdefender total security. Poti lua perioada de testare de 30 zile. Multe antivirusuri mai ales cele free sunt foarte slabe si crede-ma o spun din experienta.
De obicei aceste probleme sunt cel mai des intalnite. Poti sa reinstalezi san andreasul daca nu gasesti alte solutii. Funda?

| GeorgeCip explică (pentru anonimuu):

Eu is pe laptop si am wireless, chiar am setat la rezolutia maxima happy si am avira(nu stiu daca e asa de bun) dar am sa incerc ce ai zis tu si daca merge iti dau funda dar totusi zi-mi daca e de la wireless, si nu am instalat decat s0b happysau de la antivirus. Astept sa imi raspunzi

| anonimuu a răspuns (pentru GeorgeCip):

Este foarte probabil sa fie din cauza conexiuni proaste la net. Incearca sa vezi ce ping ai (apasa tab in sa-mp) daca este mai mare 80 sau de 100 este o problema. Poti sa iti faci si un test de viteza de aici:
http://www.speedtest.net/
Vezi ce ping si ce viteza de download ai si revina cu mesaj.

| anonimuu a răspuns (pentru GeorgeCip):

Ai incercat ce ti-am spus? Scuze ca am raspuns cam tarziu am fost ocupat cu modificarea unui joc.