| Alexandru_Bunea_1992 a întrebat:

am si eu un server de samp si nu merge sal deschid am un vecin si avem acelasi net si la el merge si la mine nu... Ce pot face

Răspuns Câştigător
| 2PacAmaruShakur a răspuns:

Vecinului tau ii merge si tie nu iti merge. Cine a configurat serverul? Vecinul tau sau tu? Vezi ca daca sunteti pe calculatoare diferite, ip-ul vostru local o sa difere. (ex: Tu ai 192.168.x.1 si vecinul tau are 192.168.x.3). Trebuie sa configurezi fiecare amanunt din server daca esti de pe alt calculator. Pentru a vedea ce IP Local ai, deschide aplicatia CMD si scrie : ipconfig si dai enter.

Si iti va aparea la IPv4 Address...: 192.168.x.3 (ip-ul care este al calculatorului tau)

Sper ca te-am ajutat, si daca am reusit, funda te rog xD