| R0b3rT24 a întrebat:

Am si eu un server de samp si nu stiu cum sa imi dau admin, ma puteti ajuata? Si daca se poate sa imi mai spuneti si cum sa dau admin la altcineva.

17 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Intra in script files cautati la user sau direct acolo un fisier cu numele tau din joc il deschizi cu notepad sau altceva si unde scrie adminlvl pui 1338 si dai save ca sa dai la alti o sa ai functie in juc /makeadmin nume si lvl la admin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sv de stunt dai /rcon login si parola si dupa dai /setlevel si id tau si levelu.
Daca ai GF intra in script files si vezi acolo numele tau. Daca nu il vezi intra in user si e acolo

| CristiGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Sv trebuie sa fie hostat sa apara users?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiGood):

Nu trebuie hostat.Depinde de sv daca il ai GF sau stunt

| heAdgN a răspuns:

Dai /rcon login parola(uned am scris parola e un exemplu ..acolo scrii parola care o ai tu la rcon).

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Salut...
Pentru ati da admin singur intrii unde ai sv. si te duci la fisierul scriptfiles apoi la fisierul ladmin si la fisierul users unde ai inregistrarea pe sv. in format SAV...
O deschizi si acolo ai undeva level=0 si tu modifici cum vrei...
de exemplu poate fi : level=9999
Dar trebuie sa stii cat este lvl maxim admin pe sv. sau sa modifici.
Pentru a da admin unor playeride pe sv. dai /setlevel id si lvl care doresti sa il dai.....de exemplu : /setlevel 0 9000
Funda?

| nnexuss a răspuns:

HostName: R.P.G Story by Metongue
Address: 89.33.242.222:7777
Players: 2 / 50
Ping: 32
Mode: R.P.G v0.1
Map: San Andreas
Va astept....pentru detalii myhay65@yahoo.com

| xXxAlexKobraxXx a răspuns:

HostName: Romania Real Stunt [CAUTAM OWNERI]
Address: 192.168.1.2:7777
Players: 0 / 100
Ping: 4
Mode: Real:Stunt:
Map: San Andreas

ADMIN GRATIS

| gabrielhutanAS2 a răspuns:

Este foarte simpu! Urmeaza acesti pasi care tii spun :

1.Intra in folder unde ai serverul
2.Dai server.cfg trebuie sa fie cv notepad unde scrie numele
3. Uita-te la rcon pass si tinel minte
4.Intra in samp si scrie /rcon login si rconu
5. Daca este stunt dai /setlevel id tau si ce lvl
Daca este RPG, ROLE PLAY SAU GOTFATHER DAI /MAKEADMINS SAU FARA S LA URMA

FUNDA?

| elektrikangel a răspuns:

Scrii /rcon login {parola ownerului}

| Ady_Darky_1995 a răspuns:

Tare asta are svr si nu stie sa-si da admin

| Grigore_Dragos_1971 a răspuns:

/rcon login (parola)

| leobossul2003 a răspuns:

Pai te poate face un alt admin care el s-a facut cu bani reali

| Daryy_Dmk_1905 a răspuns:

Ce ip are serverul tau de samp? =)

| Luca_Robert_2000 a răspuns (pentru Daryy_Dmk_1905):

192.168:7777 Poti sa te joci doar daca sunt on