| sorinAP a întrebat:

Am Sony vegas pro 13 si am o problema, amm foarte mare lag in preview am cautat o gramada tutoriale pe yt da cu nici unu nu mi-a mers, i-am dat si la preview auto dar tot cu lag mergea. Inainte am avut Sony vegas pro 11 si imi mergea destul de bine. Daca stiti voi cum sa-l fac sau poate daca imi iau un Sony vegas mai vechi va merge mai bine. Ajutati-ma va rog, am un canal de yt Sorin Ap si vreau sa postez cat mai mult.
SAAAl, funda!

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Asa este in preview. Inseamna ca ai multe split-uri/taieturi si ai multe sunete pe fundal, poate chiar cantece intregi.

O versiune mai veche nu cred ca o sa functioneze. Cu cat este mai nou este mai performant deci mai bun.

Cred ca doar un pc mai bun sau un upgrade te-ar ajuta.
Si mie imi mergea greu in preview dar videoclipurile ieseau normal dupa rendering.

| Catalin77945 a răspuns:

Salutare prietene. Faza cu Sony vegas e cam naspa dintr-un anumit numar de motive, ba ca ai lag ba nu stiu ce, de ex cand l-am instalat eu si inregistram imi scurta videoclipul cu 3-4 secunde.Iti recomand Wondershare FIlmora care este mult mai bun si te poti uita oricand pentru key free pe net.