| stefan1902 a întrebat:

Am un buget de 4000-5000 de lei si nu stiu de loc ce sa imi iau pentru gaming: un pc sau un laptop? Dupa voi ce sa iau si de ce?

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Foarte bun bugetul ca sa iti faci un SISTEM(nu laptop) de gaming.
De ce am zis sistem si nu laptop? Pentru ca un sistem este mult mai bun si in gaming si in tot ce vrei tu fata de un laptop(sunt diferite motive nu are rost acum sa stau sa iti spun, cauta pe net daca te intereseaza)

Configuratia sistemului tau ar fi urmatoarea:

Procesor: Ryzen 7 1700
Paca de baza: GIGABYTE B450M DS3H
Paca video: GIGABYTE GeForce GTX 1070 Windforce OC 8GB
Ram: Memorie Corsair Vengeance RGB LED 16GB DDR4 3000MHz CL15 Dual Channel Kit
Hard disk: Seagate BarraCuda 2TB
SSD: WD NEW Green 240GB(optional, dar il recomand pentru windows)
Carcasa: alegi tu care iti place, mai ai cam 400 si ceva de lei sa iti alegi.

Poza: https://imgur.com/a/bRRkJmQ