| Drami a întrebat:

Am un laptop Lenovo si as vrea sa stiu daca ii pot schimba ram-ul.Laptopul are 4 GB Ram si as vrea sa stiu daca imi pot pune 8 GB sau 16 GB.Per total vreau sa stiu daca pot schimba ram-ul.

Astept raspunsuri!

Funda!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Te duci pe site-ul Lenovo, cauti modelul laptopului tau (vezi pe carcasa), iar pe site gasesti caracteristicile lui si cata memorie ram suporta.

| TheKingBacca a răspuns:

Depinde de placa de baza, in general pe laptop-uri placa de baza are 2 sloturi de RAM iar 1 slot il ocupa memoria care o detii acum.