| anonim_4396 a întrebat:

am un server de jocul Unturned in care ma joc cu prietenii, este vreo modalitate in afara de a tine calculatorul deschis sa tin serverul deschis mereu? Pentru ca trebuie sa il deschid ca el este ca o consola, ca o aplicatie si daca inchid pc-ul se inchide si el ca orice aplicatie, pe scurt este vreo modalitate de a tine o aplicatie deschisa tot timpul? (am incercat sa dau repaus la pc dar tot se inchidea)

2 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Salut, dacă ai windows, în Control Panel/Hardware and Sound/Power Options/ în fereastra cu Power Option ai undeva în stânga Change when computer sleeps, apoi poți seta când sa doarmă big grin alegând în cazul tău, put the computer to sleep: never.
Sper să îți fie de folos.

| DizzoRO a răspuns:

Ma refeream sa fie deschis in timp ce am calculatorul inchis... ca un fel de program care imi tine sevrerul deschis mereu