| andreidovlete a întrebat:

As vrea sa iau un PC bun gaming max 22mil.
Am facut eu unul pe caro (Nu sunt din Galati)
Processor : AMD FX X6 FX-6300 6 Core (AM3+) Black Edition
Motherboard : Gigabyte GA-78LMT-S2
Memory RAM : ZEPPELIN 8GB DDR3 1333/PC3-10600
VIdeo card : Sparkle GeForce GTX 650 Ti OC 1GB GDDR5
Hard DIsk : WD Green Desktop HDD 1TB SATA 6 Gb/s 64MB WD10EZRX
Carcasa : Spire CoolBox 503 - SPD503B-R Fara Sursa
PSU : Cooler Master B500 500W
DVD-CD writer :
LG DVD Rewriter 24X S-ATA GH24NS

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna configuratia dar mai ai nevoie de o sursa (sirtec de 500w) si de un cooler pentru procesor (procesoarele amd se incing mai mult decat cele Intel si cooler-ul stock nu prea face fata)

| andreidovlete explică (pentru anonim_4396):

PS 22MIl scrie

| Gabi05 a răspuns (pentru andreidovlete):

Schimba sursa cu un Sirtec high power element plus 400w
Carcasa cu un cougar solution black, pentru ca tampenia aia de carcasa e proasta rau
Schimba hardul cu caviar blue sau cel mai ieftin hdd 1tb pentru ca toate ofera aceiasi performanta
Si as lua un hd7850.

Daca vreii iti fac o configuratie mai buna.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun sistemul dar ai nevoie de o sursa mai buna si un cooler la procesor

| AndyMkd a răspuns:

Deci sa iti explic niste lucruri.Pentru un PC de gaming care sa fie foarte bun si sa ruleze orice joc aparut si orice ...acest PC trebuie facut pe piese(asta vine pana in 50 mil).Si dupa acest PC trebuie sa astepti destul demult.De 50 de mil iti iei un laptop ca asta:http://www.emag.ro/......BBBM/.Daca esti de acord cu juecata mea bine, daca nu Good Luck :) (Funda?)