| mariusflorin90 a întrebat:

astazi am instalat un windows 7 ultimate 32 bit english si vad ca mi-a aparut colo jos langa ceas unde se regleaza volumul ceva ce scrie cand pun cursorul mouseului precum ca,, The Adurio Service is not running" care ma poate ajuta sa imi spuna cum pot scapa sa dispara acel scris si X-ul rosu? :-s multumesc mult! :-D

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu-ti functioneaza sunetul! Intra la windows update si vezi ca ai un update cu realteck audio.
sau
Realtek High Definition Audio Codec (Windows Vista / Windows 7 32-bit)
http://download.cnet.com/......88600.html
Bafta!

| mariusflorin90 explică (pentru neluL):

Merci mult;-) totusi sunetul merge dar nu stiu cum de naiba faza asta ca alte ori daca dadeam restart disparea thinking

| mariusflorin90 explică (pentru neluL):

Am rezolvat, am intrat in bara de start la run si am dat service.msc iar apoi windows audio, clic dreapta si restart iar apoi a disparut chestia aia, oare din ce cauza o fi fost oare de mi-a aparut asa?thinking

| neluL a răspuns (pentru mariusflorin90):

A fost un bug ceva! Se mai intampla.

| mariusflorin90 explică (pentru neluL):

Daa bug-ul masii :-? pai ls mine daca pun windows 7 nu-mi recunoaste cd-ul original cu drivere ca nah windows 7 e aparut sau si lanast prin anul 2009, cam prin iulie dupa cum stiam eu:-? si cd-ul meu cu drivere scrie ca-i facut sau manufacturat sau cum naiba i se mai zice:-| de prin ianuarie 2009 in rest windows 7 merge bine insa de fiecare data cand pun acest 7 intru pe http://www.touslesdrivers.com si dau de acolo sa mi le actualizeze insa si fara ele merge pc-ul dar nah eu am zis ca sa le aiba pe toate si tot ce-i mai trebuie lui :-D ce voiam eu sa te mai intreb, eu cand mi-am instalat placa de sunet am avut jack-ul de la boxele mele (2.1) conectat la spate acolo unde-i este locul, este recomandat sa am boxele neconectate cand imi instalez placa de sunet sau nu are importanta acest lucru?;;)

| neluL a răspuns (pentru mariusflorin90):

NU este recomandat sa ai alte periferice conectate in pc.

| mariusflorin90 explică (pentru neluL):

Ahaa iar acum' mai vad ca si cu autoplay-ul este o problemathinking cand pun ceva nu apare automat, am tot incercat control panel sau msconfig in run dar nic, deci e tot bug si asta sau trebuie sa-mi bag ceva in el de windows mai pe intelesul nostru?:-D

| mariusflorin90 explică (pentru mariusflorin90):

Auzi, da-mi tu un link de la windows-ul pe care il folosesti si tu :->