| AlinSihlanic a întrebat:

astazi mi s-a intamplat ceva ciudat, windows-ul meu (Windows 7 Ultimate) si-a dat update si a aparut o noua partitie ( local disk)numita Q nu pot intra in partitie deoarece imi spune ca nu am accesul la ea asa ca as vrea sa stiu cum as putea sa o sterg.

Răspuns Câştigător
| DutzuRazor a răspuns:

Salut.
1)Ai putea sa dai system restore. Asa ceva vei putea face prin urmatorii pasi: Dai la start, all programs, accesorii, system tools si system restore. Iti va aparea o fereastra. Trebuie sa dai next si o sa iti apara o lista. Dai pe aceea care se numeste windows update si care a fost ultima adica ultima (ma refer la data sa fie ultimul exemplu: dintre 26.10. 2013 10:8:04 si 28.10. 2013 10:8:04 il vei alege pe acesta 26.10. 2013 10:8:04 nu uita, ce este in pranteza este un exemplu)Dupa ce ai dat pe ultimul update dai next si astepti, o sa ti se restarteze pc-ul si o sa isi revina. 2)In cel mai rau caz schimbi windows-ul si atunci cand te pune sa alegi partitia in care sa il instalez dai pe partitia Q si dai delete. Sper sa nu fie necesara a doua varianta