| georgica955 a întrebat:

Cand intru in Farming Simulator 2013 imi scrie asa:
ERROR:COULD NOT INIT 3D SYSTEM
SHARDER MODEL 3.0 IS REQUIRED
PLEASE INSTALL THE LATEST VIDEO DRIVERS
stiu ca imi spune sa instalez ultimele drivere dar nu stiu care si de unde! Plz cel mai rapid raspuns are funda si vot!

15 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Aparent placa ta video nu are shader model 3.0 sau poate are dar nu ai driverele cele bune instalate.
recomand sa mai instalezi odata driverele placii video

| PopAdrian a răspuns:

Ar trebui sa instalezi ultimele drivere ale placii video daca ai, sau ultimele drivere VGA (daca nu ai placa video).

Pentru placa video:
- Da la start => scrie la search dxdiag => deschizi programelul (daca apare ceva, dai NO) => Apoi la display, unde vei vedea modelul placii video => intri pe site-ul producatorului, cauti modelul => downloadezi ultimele drivere si le instalezi

Daca nu ai placa video
- tot de la dxdiag in sectiunea System afli modelul PC-ului/laptop-ului, apoi urmezi aceiasi pasi (intri pe site-ul oficial, cauti placa de baza si downloadezi ultima versiune a driver-ului VGA).

Succes!

| georgica955 explică (pentru PopAdrian):

Poti sa imi spui tradus in romana tot ce scrie? fiindca eu am calculatorul in romana

| PopAdrian a răspuns (pentru georgica955):

Spune ca este necesar shader model 3.0, caracteristica a placii video pe care actualul driver nu o are, deci ii trebuie un update pe care il faci dupa cum ti-am explicat mai sus. Succes!

| georgica955 explică (pentru PopAdrian):

Gata! L-am instalat acum ce fac?

| PopAdrian a răspuns (pentru georgica955):

Teoretic ar trebui sa mearga jocul big grin

| georgica955 explică (pentru PopAdrian):

Nu merge!

| Adryan_Rosca_1998 a răspuns (pentru PopAdrian):

Mersi PopAdrian

| Adryan_Rosca_1998 a răspuns (pentru PopAdrian):

Mersi PopAdrian!

| Ion_Marius_1999 a răspuns (pentru PopAdrian):

Si daca am windows XP, ce fac?

| BG_Byghy_1997 a răspuns (pentru PopAdrian):

Ce site al producatorului

| BG_Byghy_1997 a răspuns (pentru PopAdrian):

Ce site al producatorului

| Urechilă97 a răspuns:

Imi dati si mie siteul de la ati radeon sa descarc drivere la 4650 hd?

| FcSb_Sorin_1999 a răspuns:

Descarca ascest program... apoi il instalezi, dai scan si te anunta ce driver iti trebuie http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

| ionutionut453 a răspuns:

Asa a-mi schrie si mie