| Matei_Raul_1995 a întrebat:

Cati gb ram iti trebuie pentru League of Legend?

9 răspunsuri:
| BillGates a răspuns:

Cerințele minime ale sistemului:
2 GHz procesor
1 GB RAMI (Utilizatorii Windows-ului Vista, 7 și 8 vor avea nevoie de 2 GB Rami sau mai mult)
8 GB spațiu disponibil în hard disk.
Plãci video care sunt capabile sã suporte Shader versiunea 3.0.
Ultima versiunea disponibilã de Adobe Air
Microsoft.NET Framework v3.5.1.
DirectX v9 sau mai bunã/nouã/mare.
Sistem de operare: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 sau Windows 8. (Este disponibil și pentru Mac dar nu și pentru Linux)
Cerințele recomandate ale sistemului:
3 GHz procesor
2 GB RAMI (Utilizatorii Windows-ului Vista, 7 și 8 vor avea nevoie de 4 GB RAMI sau mai mult mai ales care sunt pe X64biți)
8 GB spațiu disponibil în hard disk.
Plãci video pornind de la GeForce 8800 sau echivalent cu acesta (GPU dedicat cu 512MB+ Memorie Video(VRAM))
DirectX v9 sau mai bunã/nouã/mare.
Sistem de operare: Windows XP cu ultimul Pachet(ultimul Service Pack) insalat, Windows Vista cu ultimul Pachet(ultimul Service Pack) insalat, sau Windows 7/SP1
Microsoft.NET Framework v3.5.1, v4 sau v4, 5BETA
Ultima versiunea disponibilã de Adobe Air

| Matei_Raul_1995 explică (pentru BillGates):

Man am windows xp, 3.40 GHz, 1 GB ram, DirectX 9.0c, NVIDIA GeForce 8400 GS 512.0 mb. Imi merge?

| BillGates a răspuns (pentru Matei_Raul_1995):

Nu crying

| Matei_Raul_1995 explică (pentru BillGates):

Pai de ce ca indeplinesc toate cerintele minime?

| BillGates a răspuns (pentru Matei_Raul_1995):

Aaa Scuse nu am vazut ca ai Windows XP..deci cred ca-ti merge...incearca!

| Matei_Raul_1995 explică (pentru BillGates):

Dar daca am 2-3 GB ram imi merge sigur? Eu acum am si cs go si poate de aia imi merge in lag?

| BillGates a răspuns (pentru Matei_Raul_1995):

Da...lol o sa-ti mearga dar daca ai zis ca cs go iti merge in reluare. lasate de el!

| Matei_Raul_1995 explică (pentru BillGates):

Nu am zis ca cs go imi merge in reluare imi merge bine cs go zic daca am cs go poate de aia merge lol-u in reluare asta zic eu

| BillGates a răspuns (pentru Matei_Raul_1995):

Pai normal daca le tii pe aman2 deschise Da! dar daca e dischis doar 1 dintre ele nu are nici-o treaba si eu am 16 Gb ram pe pc. si jocurile merg ff bine dar daca le deschid pe toate printre care BF3 Cod GhostsWatch dogs...se inchide pc-ul.Deci incearca si tu cand deschizi un joc sa fie doar ala deschis si sa inchizi alte programe ..mess. stii tu. Si mai ales ANTIVIRUSUL sa nu-l tii deschis cand joci nu e bine.iti zic pe experienta personala happy Bafta!