| Giho a întrebat:

cine stie niste jocuri pentru un Laptop slabut, ASUS X553M,
ram: 4gb(usable3. 89gb)
processor 64bit, windows 8.1 pro
Intel HD graphics (usable video memory 1792mb)
CPU Intel BayTrail M Quad-Core 3530 up to 2. 58GHz.
DAu funda!?

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu prea multe pentru ca o sa te traga in jos faza ca nu are placa video dedicata. Si orice joc ai incerca sigur mai mult de medium sau low nu vei trece ca sa ai fps acceptabil. Iti recomand jocuri simple gen lol, cs, warcraft jocuri pe facebook.

| Giho explică (pentru EnvyU):

Numai ce am descarcat GtA V pe el, si merge la low fara laguri, chiar nu ma asteptam, deci ce treaba are placa video dedicata?

| EnvyU a răspuns (pentru Giho):

Gta 5 e foarte bine optimizat, si sigur joci pe o rezolutie foarte mica, un joc mai prost optimizat are nevoie de o placa video dedicata. Si nu stiu ce inseamna fara laguri, eu daca nu am high cu minim 40-50 fps, nici nu vreau sa ma joc, daca nu esti pretentios e bine, te poti juca destule pe low.

| Giho explică (pentru EnvyU):

Grand Theft Auto 4, Saints Row the Third, Assassins Creed Rogue/III, Just Cause 2, le am si merg foarte bine, dar eu as fi vrut altele, dar nu chiar counter strike

| EnvyU a răspuns (pentru Giho):

Serios? te poti juca astea in ritm JUCABIL? inseamna ca e bun laptopu tau, nu le am cu laptopurile, nu stiu cat de bine merg pe jocuri, nu am avut si nu voi avea niciodata, pai daca te poti juca astea, atunci iti recomand cu caldura borderlands 2, the pre-sequel, seria batman, shadow of mordor, call of duty toate, bulletstorm, rage, darksiders, devil may cry 4-5, injustice gods among us, the incredible adventures of van helsing, metal gear solid rising revengeance, tomb raider, dragon age, mass effect, dishonored, divinity original sin,