| bubunaruto1222 a întrebat:

SALUT TPU! Cum pot sa joc jocuri smechere pe ps vita ca am vazut pe net ca multi oameni posteaza pe youtube jocuri de ps3 pe el, si vreau sa stiu cum se pun jocurili de pe net pe ps vita.

1 răspuns:
| ghicavladandrei a răspuns:

Sunt bucurus sa iti raspund la aceasta intrebare deoarece detin ambele console si ador ps vita. In primul rand ce ai vazut tu se numeste remote play, ceea ce iti permite sa iti controlezi ps3-ul direct de pe ps vita. Problema este urmatoarea, remote play este suportat de foarte putine jocuri pentru a te lasa sa le joci direct de pe ps vita. In acele video-uri de pe youtube, gamerii foloseau un custom firmware care le permitea ca aproape orice joc de pe ps3 sa fie jucat de pe ps vita. Daca iti doresti sa joci jocurile de pe ps3 pe ps vita ai nevoie de o conexiune buna la internet( chiar si cea mai buna face lag) sa-ti downgradezi ps3-ul (in cazul in care ai ultima versiune) si sa renuti la cateva beneficii psn. Sfatul meu ar fi sa-ti cumperi un abonament ps plus in care lunar primesti jocuri noi, beta-uri ( daca exista momentan au fost doar 2). Chiar si daca nu ai ps3 merita, faci o economie mare de bani pentru 11, 9 lire/90 de zile si 29, 9 lire/ un an. Poate nu iti convine ca mai trebuie sa dai bani, dar macar intra pe facebook pe pagina Sony Playstation ( daca nu si-a schimbat numele) si vei vedea o iconita(una dintre acele iconite gen prieteni, fotografii, aprecierii etc.) pe care scrie 30 day trial ps plus. Completeaza careurile (chiar si cu informatii false) si asteapta o saptamana pentru a-ti primi codul de activare. Trebuie precizat ca imediat ce introduci codul pe ps store, iti va cere informatiile cardului de credit pentru platile instant. A si inca un lucru. Hackerii au reusit sa,, sparga" sistemul de operate al acestei console, insa nu exista vreo modare la momentul actual. Sper ca ti-am fost de folos. Psn: chucknorrissuper. Bafta la gaming!