| drkblack09 a întrebat:

Dar cei ce face gamplay-uri la jocuri si le posteaza pe yt, ma refer la aceia care au multe vizionari si multi abonati, castiga bani, si cam cat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum faci bani online pe youtube?
1.Din Vizualizari:ca partener youtube castigi intre 2, 5$ si 5$ pe 1000 de vizualizari
2.Din subscribers:ca partener youtube castigi 0, 05 dolari pe fiecare subscriber inregistrat
3.Din vizualizarile canalului: ca partener youtube castigi 0, 01 pe fiecare vizualizare a canalului
Platile se fac prin paypal.