| pilimon12 a întrebat:

De curand m-am hotarat sa imi deschid un server de minecraft, iar un prieten care are firma de hosting s-a hotarat sa il tina el.Problema este ca nu merge serverul de la el! Am facut chiar eu serverul iar la mine in PC a mers.Cand aprindeam serverul la el dadea niste erori la pluginuri, le-am scos si acum nu mai da erori! Dar tot nu merge! Apropo, el nu are minecraft in calculator, sa fie oare din cauza asta? trebuie sa aiba minecraft in calculator? IP-ul lui este bun deoarece mai are si servere de counter-strike care merg! Dau Funda! Repede!

1 răspuns:
| godtor a răspuns:

Pe ce platforma incerci sa rulezi jocu? (linux, windows, bsd.). Cel mai probabil e o problema in configurari sau ai mutat server MC de Windows pe Linux? happy