| WhitePoinT a întrebat:

Salut Tpu...de vreo 2 zile am o problema cu PC...
Pornesc Pc se incarca Windowsul si imi apare welcome.Pana aici totul e bine.Problema e ca apare welcome si tine prea mult... dupa ce dispare imi apare desktopul fara icoane, fara bara de start si eu nu pot face absolut nimic, nici refresh nu pot da...
E din vina windowsului?

Funda la cel mai bun raspuns...

Răspuns Câştigător
| Robster224 a răspuns:

Am avut si eu o asemenea problema. Cand foloseam Windows XP SP3 calculatoru mi se bloca pe imaginea de Welcome.solutia pe care ti-o recomand este atunci cand mai pornesti Pc-ul si mai face asa foloseste CTRL+ALT+DELETE sa intri in task manager si sa intri la file si new task si sa scrii EXPLORER..sau la grupa de procese daca EXPLORER este activ sa opresti procesul si sa dai new task si sa scrii EXPLORER. sper ca a fost de ajutor.

1 răspuns:
| Iglesias_Julio_1979 a răspuns:

Te poti duce la un magazin specializat si da cred ca e vina windows-ului