| DDDude a întrebat:

Deci am acest sistem: AMD Athlon 64 x2 4000+ 2, 1GHz; 2,5Gb ram; ATI Radeon X1300XT. Recent am instalat windows pe el, totul mergea bine pana azi. A inceput sa mearga foarte greu si am observat ca in proprietati (de la computer) imi apare asa: 2, 50 GB (511 MB usable), imi spune cineva de ce am asa putini rami si cum pot rezolva? Multumesc!

4 răspunsuri:
| miny1234 a răspuns:

Da un reset la bios, acela opreste 2 gb din ram.

| Andrey758NX a răspuns:

Schimbi windowsu si se rezolva

| DDDude explică:

Acum am schimbat windowsu si tot la fel e... alte solutii? sad

| DDDude explică:

Am rezolvat, se pare ca placuta de 512MB si cea de 2GB nu se prea intelegeau si daca le bagam deodata cea de 2GB nu mai era recunoscuta in bios. Mersi oricum!