| Trivium a întrebat:

Salut TPU,deci nu mai stiu ce sa mai ma joc sa nu veniti cu comentarii de genu mai iesi afara la joaca da ies si inca toata ziua si stau o ora la pc pe zi am program dar cate o ora in fiecare zi am ajuns sa joc toate jocurile care imi plac eu sunt fan shootere am jocat:crysis 1, 2,3 call of duty toata seria sniper ghost warrior 1-2 gta 4, battlefield 2-3, farcry 3, nfs the run, batman toata seria metro lastlight si 2033. Ce shootere mai stiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Sniper Elite, este cu al 2lea razboi mondial.
Sau, seria Medal of Honor, dar in mod special ultimile titluri gen : Pacific Assault, (care e cu al2lea razboi mondial)

Daca vrei sa incerci ceva tactic, atunci incearca-le p-astea : Tom Clancy's Rainbow Six : Vegas 1 si 2, unde tu dirijezi o echipa de elita, si ai toate gandgeturile posibile, si posibilitati de upgrade, inclusiv si echipamentul de pe tine. Plus ca spre deosebire de celelalte FPS-uri, vezi si omul cum se ascunde dupa perete, chiar daca in prima faza ai doar cadrul cu arma care este tinuta in mana. Iar daca dai sa te uiti in jos, ti se vede constructia corpului.
Mai este frumos si Ghoost Reacon, tot din seria Tom Clancy.

In schimb, daca vrei ceva diferit, atunci joaca SWAT. Acolo, tu dirijezi echipa, iar ideea jocului nu este sa-i omori, ci sa-i prinzi pe infractori vii.
Ai si acolo o multime de gadgeturi, inteventia soldatilor, dar si obisnuitele catuse, spray-uri paralizante, chestii de desfacut usi, cabluri micro ce vad pe sub usi, night vision, termovision, ce-o mai fi.
Numai ca esti penalizat pentru orce, adica : daca un coechipier de-al tau este ranit, sau daca nu ii prinzi pe toti vii, sau daca ostaticii iti mor, scade punctajul. In fucntie de ce punctaj ai, ajungi mai mare in ierarhie.
Inca o chestie foarte tare in swat, daca vrei sa reiei level-ul, inamicii nu mai au aceleasi pozitii pe harta, deci gradul de realism este real, rejucabilitatea level-ilui, este foarte faina, in sensul ca nu ai cum sa inveti harta pe de rost.

P.S : eu p-astea le-am jucat cand eram in liceu gen a10a sau a11a, acum, nu mai stiu ce-a iesit, ca au trecut ceva ani. Dar mi-au placut mult.