| Antoniooooooo a întrebat:

:* doresc sa aflu daca-mi poate face cineva un forum I.P.B gratuit eu ma pricep dar nu stiu sa il instalez cu domeniu... etc id meu este staff_godstrike dati add aici :*:* ▼va pup ▼

3 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, este foarte simplu :
1. Achizitionezi un domeniu impreuna cu un pachet de webhosting sau folosesti un webhost gratuit ce vine la pachet cu domeniu.
2.Descarci instalarea forumului(platforma IPB nu este gratuita dar o poti gasi si gratuit).
3.Te conectezi la forum(datele le poti lua de la hosting) si copiezi descarcarea in directorul forumului.
4. Accesezi pagina de internet si urmezi pasii.
Bafta.

| Antoniooooooo explică (pentru MrCaNaByS):

Imi poti da add? staff_godstrike

| milesmain a răspuns:

Iei pachetul hosting Test de aici
http://www.i-hostyou.ro/test-gazduire-1-an/, are si domeniu gratuit. In cPanel la noul pachet de gazduire ai Softacuous de unde poti instala unul din forumurile disponibile automat.