| Cosmiinqq a întrebat:

Eu momentan am o memorie ram DIMM1: 512mb PC3200 DDR SDRAM si as vrea sa iau alta. 1. Daca vreau sa mai adaug inca una iar cealalta sa ramana imi trebuie o memorie tot tip DDR nu?
2. Daca o inlatur pe cea de 512 mb, pot sa pun o memorie tip DDR2/3?

Funda cine ma ajuta big grin

Răspuns Câştigător
| hagi148 a răspuns:

1 da
2 depinde de ce suporta placa de baza astea noi nu mai suporta ddr2 ci ddr3!

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu poti sa schimbi ddr-ul dupa bunu plac. Daca placa are DDR 1 pui DDR 1 daca are DDR2 pui DDR 2 si asa mai departe.