| Sorin_Petre_1990 a întrebat:

Salut TPU,
eu si cu un baiat ne-am facut server de samp.
Serverul esti facut full doar ca singura problema e urmatoarea, cum facem ca serverul sa fie deschis non-stop?

Răspuns Câştigător
| AndyMkd a răspuns:

Pai si eu acum recent am deschis un server de CS 1.6 si trebuia ca sa il tinem deschis ne trebuia un PC sa stea deschis incontinuu cu conexiune foarte buna la NET.Dar daca nu vrei sa consumi curent degeaba iti recomand un site de hosting...(platesti o suma de bani pe luna prin SMS/PayPal e.t.c si iti tine serverul deschis). Uite aici http://hqh.ro/hosting/samp Acum depinde de cate sloturi(locuri) ete serverul.In functie de numraul de sloturi platit suma respectiva lunar :) Sper ca te-am ajutat.(Funda?)

1 răspuns:
| floppy98 a răspuns:

Serverele deschise non-stop sunt tinute de o companie de hosting (companiile de hosting iti servere de... samp, MTA, minecraft, cs din astea...)de exemplu poti cauta pe google companii de hosting in Romania dar aici intervin alte treburi de exemplu la un server 24/7 cu 32 de playeri ai nevoie de cel putin 6~12 euro.